Paint

11. března 2008 v 14:38 |  Ostatní
Paint
Původ - USA
Hůlková výška - Od 1,42 do 1,72 m
Zbarvení - Paint je v podstatě quarter horse s nepravidelnými bílými skvrnami po těle. Dle zbervení rozlišujeme dva základní typy: tobiano a overo. Zbarvení typu tobiano se vyskytuje nejčastěji. U tobiana jdou bílé skvrny přes hřbet a jsou velké a pravidelné.U typu overo skvrny většinou nejdou přes hřbet, ale jsou umístěny hlavně na břiše a jsou často nepravidelné a plaménkovitým okrajem. Typické u typu overo je víceméně bílá hlava a tmavé končetiny. Overo má často také modré oči.
Charakter - Povaha painta se neliší od povahy quartera. Paint je velmi inteligentní s výborným temperamentem.
Exteriér - Zbarvení je jebiná vlastnost, kterou se paint liší od quartera. Jinak má všechny vlastnosti stejné : široké čelo s přátelskýma, výraznýma očima, nozdry připomínající araba, méně výrazný kohoutek a silně vyvinutou a osvalenou záď.
Možnost využití - Paint je typický westernový kůň, který se používá pro všechna odvětví westernového jezdeckého sportu.
Chody - Paint má klidné chody s mimořádným akceleračním potenciálem.
Zajímavosti - Toto zvláštní plemeno s vlastní plemennou knihou vzniklo v reakci na skutečnost, ža quarteři , kteří neměli čisté zbarvení srsti, nesměli být zapsáni do plemenné knihy. Někdy se stávalo, že se po jednobarevných rodičích narodilo hříbě se skvrnitou srstí. Aby byla možnost tato hříbata registrovat, byla založena American Paint Horse Association. Vedle této asociace existuje Pinto Horse Association, která registruje koně jakéhokoliv plemene, pokud splňují podmínkové zbarvení.
Obrázek “http://www.ajpha.com/images/06WSFillyfundraiser.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.jedna z méně typických disciplím
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.